Finalde İsrail’i yenmişlerdi! Filistin’i unutmadılar

IBSA Avrupa Şampiyonası finalinde Türkiye dün İsrail ile karşı karşıya gelmişti.

Rakibini 8-4 mağlup eden Türkiye A Milli Kadın Golbol Takımı, 3. kez Avrupa şampiyonu oldu.

Karadağ’ın başkenti Podgoritsa kentinde gerçekleşen turnuvanın final mücadelesinde İsrail’i yine deviren Milli takım, bu zaferle 2015 ve 2019’daki başarılarının ardından üçüncü kez Avrupa şampiyonu unvanını kazanarak Avrupa’nın zirvesine oturdu.

Son dünya şampiyonu A Milli Kadın Golbol Takımı, 2018 ve 2022’de Paralimpik Oyunlar şampiyonluğu da elde etmişti.

İsrail’in Filistin Devleti’ne karşı yürüttüğü savaşın tüm insanlığın yüreğini sızlattığını ve finalde İsrail takımıyla girdikleri mücadelenin diğer yarışmalara göre daha çetin geçtiğini söyleyen Denizlili sporcular Berfin Altan ve Şeydanur Kaplan, kazandıkları ödülü Filistin halkına armağan ettiklerini açıkladı.

Altan ve Kaplan şu sözleri kaydetti:

“Yaklaşık bir yıldır Avrupa şampiyonası için hazırlanıyoruz. Emeklerimizin karşılığını alabildiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. Finalde İsrail’le karşılaşmak ve 8-4 gibi üstün bir skorla kazanmak bizim için çok daha anlamlıydı. Aynı zamanda erkek takımımız da İsrail’le yaptığı üçüncülük maçını kazanarak bronz madalya kazandı. Aynı günde, İsrail’e karşı elde edilmiş iki galibiyet bizim için çok gurur vericiydi. Bu galibiyetleri ülkemize ve Gazze’de sevdiklerini kaybeden Filistin halkına armağan ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir