WhatsApp için yakında çift telefon desteği getirilebilir

Çok uzun zamandır aktif olarak test edilen WhatsApp çoklu cihaz desteği ileride daha da iyi hale gelecek gibi görünüyor.

WhatsApp çoklu cihaz desteği, geçtiğimiz ay itibarıyla genel olarak herkes tarafından kullanılabilir hale gelmeye başladı. Peki bu destek tam olarak nedir? Bunun cevabını firma kendisi resmi olarak şöyle vermişti: “WhatsApp Web ve Masaüstü’nün yeni bir sürümünü kullanıma sunuyoruz. Bu güncellemeyle birlikte, telefonunuzu çevrimiçi tutmak zorunda kalmadan (İnternet kapalıyken) WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar bağlı cihazda kullanabileceksiniz. Her cihaz WhatsApp’a birbirinden bağımsız bir şekilde bağlanacak ve WhatsApp kullanıcılarının beklediği gizlilik ve güvenlik seviyesi uçtan uca şifreleme özelliğiyle korunmaya devam edecek.”

WhatsApp çoklu cihaz desteği şu an bir hesabın iki farklı telefonda kullanılmasına izin vermiyor. Ancak ortaya çıkan son kanıtlara göre firma bunu gelecekte değiştirmek adına çalışıyor. Eğer bu yeni altyapı için bir iptal kararı alınmazsa, ileride bir hesap iki farklı telefonda da aktif olarak kullanılabilir. Bu durum birçok kişiyi fazlasıyla mutlu edebilir.

Bir hesabı sahibi olunan diğer telefona kurmak adına QR kod temelli basit bir giriş sistemi geliştirdiği görülen WhatsApp, bu özelliği yüksek ihtimalle hemen kullanıma sunmayacak. İlk önce bu konuda detaylı beta testlerinin yapılması bekleniyor.

WhatsApp çoklu cihaz desteği yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.