Trabzonspor’un yeni transferi Trezeguet, Slovenya kampında açıklamalarda bulundu

Yeni dönem hazırlıklarını Slovenya’nın Kranj kentinde sürdüren Trabzonspor’da kampa katılan Trezeguet, idmandan evvel basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mısırlı futbolcu, Trabzonspor ile anlaşmaktan memnunluk duyduğunu tabir ederek, “Öncelikle bu olağanüstü kulüpte olmaktan ötürü çok memnunum. Buraya geldiğim birinci günden itibaren hem hocalarımız, hem oyuncularımız ve burada çalışanlar, taraftarlarımız tarafından çok güzel karşılandım. Umuyorum ben de onların bu karşılamalarına, bana gösterdikleri bu sevgiye onları memnun ederek karşılık verebilirim” diye konuştu.

Trezeguet, Edin Visca üzere bir oyuncuyla kanatlarda oynayacak olmasına ait, “Edin’i uzun müddettir tanıyorum zati. Olağanüstü bir insan, oyuncu olduğunu biliyorum. Ekipte herkes natürel ki birbirine yardımcı olacak. Fakat bölgelerimiz münasebetiyle Edin ile biz birbirimize daha fazla yardımcı olacağız. İnşallah daima birlikte grubun başarısına onunla katkı sunacağız” sözlerini kullandı.

Dün kampa katılır katılmaz idmanda yer alıp çift kale maçta oynayan 27 yaşındaki futbolcu, “Yaz boyunca fizik olarak kendimi hazır tutmaya çalıştım. Geldiğimde kendi fizikî hazırlığımı yüzde 80-90 olarak nitelendirsek de burada ekiple birlikte yapacağımız çalışmalardan sonra tahminen yüzde 100’ümü vererek kadroya katkı sunmaya çalışacağım. Dönem boyunca da bu türlü olacak zaten” değerlendirmesinde bulundu.

Trezeguet, “Kendini nasıl tanıtırsın?” biçimindeki bir soruya, “Ben kısaca geçmişteki muvaffakiyete takılı kalmayan biriyim. Her vakit daha uygununu hedefleyen birisiyimdir. Dünü düşünmem, dünde ne yapmışsak o geçmişte kalmıştır. Benim için gaye yeni gün ve yeni gelecektir. Daima bunu yapmaya çalıştım. Bu dönem dahi amaçlarıma ulaştığımda, o gayelere vardığımızda bunları unutup yeni dönemin yeni gayelerine yetişmeye çalışacağım” cevabını verdi.

Mısırlı oyuncu, Şampiyonlar Ligi ve yeni dönemde ekibin amaçlarına ait kanılarını de açıklayarak, şunları söyledi:

“Öncelikle bu türlü bir kulüpte olmaktan ötürü çok memnun ve heyecanlıyım. Önümüzde büyük amaçlar var. Ben de büyük gayeleri oynayan, her vakit yarıştığı, çaba ettiği alanda şampiyon olmayı, en düzgününü hedefleyen bir grupta olmaktan ötürü çok memnunum. Önümüzdeki birinci amaç Harika Kupa. Ondan sonra Şampiyonlar Ligi ön elemesi var. Şampiyonlar Ligi’nde çaba edecek bir grupta olmak benim için özel, şahane his. Bugüne kadar mesleğimde hedeflediğim birçok şeyi başarabildim. Premier Lig’de, Dünya Kupası’nda çok değerli kadrolarda, değerli liglerde oynadım. Fakat Şampiyonlar Ligi uzun vakittir hayalini kurduğum ve içinde bulunmak istediğim ortam. Benim için ekiple bir arada Şampiyonlar Lig’nde olmak çok özel bir his. Umarım bunu birlikte gerçekleştireceğiz ve dönem sonunda inşallah tekrar ligde şampiyon olacağız.”

Şampiyonlar Ligi’nde neden olmaları gerektiğine ait de Trezeguet, “Ben Trabzonspor’un oyuncusu olduğum için değil Trabzonspor; taraftarıyla, hocalarıyla, oyuncularıyla, daima birlikte orada olmayı hak ettiği için bunu söylüyorum. Umuyorum biz de onları memnun ederek tekrar şampiyon olup hak ettikleri Şampiyonlar Ligi’ni onlara armağan edebiliriz” sözlerini kullandı.

“DİĞER KULÜPLERİN DE İLGİSİ VARDI”

Trabzonspor’a transfer sürecine ait konuşan Trezeguet, “Buraya transferim gerçekleşmeden evvel başka kulüplerin de bana ilgisi vardı. Benimle konuşmalar vardı. Lakin hem liderimizle hem de hocamızla yaptığımız görüşmelerden sonra zati burada oynamak istediğime karar vermiştim. Zira hocamız hakikaten çok uygun bir insan. Yaptığımız görüşmelerde de bana kendi planlarından bahsetti. Futbola dair görüşlerinden bahsetti. Fakat beni etkileyen şeylerden bir tanesi de yalnızca futbol değil hayat konusunda da bizimle bir arada olacağını göstermesiydi. Bu, benim için kıymetli bir şey. Zira gittiğim her kulüpte ben oynamak ve kulübüme yardımcı olmak isteyen bir oyuncuyum” diye konuştu.

“NWAKAEME, OLAĞANÜSTÜ BİR OYUNCU”

Takımdan ayrılan Anthony Nwakaeme ile ilgili görüşlerini de lisana getiren Trezeguet, “4 aylık Başakşehir deneyiminde de daha evvel oynadığım vakitlerde da kendisini yakından takip ediyordum. Çok uygun ve olağanüstü bir oyuncu. Gelecekte oynayacağı kulüpte ona da bol talih diliyorum. Umuyorum ben de onun kadar başarılı olabilirim ve kadroma yardımcı olabilirim” diye konuştu.

Mısırlı oyuncu, Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarının çok hoş olduğunu ve kendisinin de bütün imajları izlediğini belirterek, “Gerçekten hepsi inanılmaz kutlamalardı. Ben de hepsini izledim. Hatta o manzaraları izlerken ‘Keşke ben de bu kusursuz kulüpte oynayabilsem’ diye içimden geçirmiştim. Fakat bahsettiğimiz üzere şimdi dönem başındayız ve geçmişteki muvaffakiyetler artık geçmişte kaldı. İnşallah önümüzdeki dönem sonunda artık konuşma faslını ve iş faslını bitirip tekrar buluştuğumuzda bugünü tekrar hatırlayabiliriz. Zira artık iş yapma vakti. Zira gereğince anlattık. Artık alana çıkıp o taraftara o memnunluğu yaşatabilme zamanı” sözlerini kullandı.

“TRABZONSPOR’A KARŞI 5 MAÇTA 4 GOL ATTIM, 4 ASİST YAPTIM”

Trabzonspor’un Akyazı’daki Medical Park Stadı’nı da ‘Harika’ bir stat olarak nitelendirenTrezeguet, şunları söyledi:

“Trabzonspor taraftarına karşı o statta daha evvel oynamıştım aslında. Farklı bir de anım var Trabzonspor’a karşı. Toplamda 5 maç oynadım, 4 gol attım, 4 asist yaptım. Ancak artık inşallah daima bir arada olacağız. Artık birlikte kazanacağız, kaybetsek de birlikte kaybedeceğiz. Hepsi taraftarın dayanağı ile olacak. Umuyorum bir arada hoş bir dönem geçireceğiz.”

Türkiye’de en hoş golü Beşiktaş’a karşı Kasımpaşa formasıyla attığını söyleyen Trezeguet, “Trabzonspor’un oyuncusuyum, onları çok fazla kızdırmadan söz edeyim, Trabzonspor’a karşı attığım tahminen de en hoş gol ayağımın dışıyla sağ taraftan attığım goldü. Lakin Türkiye’de attığım en hoş gol, Kasımpaşa formasıyla Kasımpaşa’nın stadında Beşiktaş’a karşı attığım goldü” diye konuştu.

Trezeguet isminin kıssasını de anlatan Mısırlı oyuncu, kelamlarını şöyle tamamladı:

“9 yaşında Mısır’da altyapıda forma giyerken o vakitler santrfor konumunda oynuyordum. O devrin ünlü oyuncularından Trezeguet de çok gol atıyordu. Hocamız benim çok gol attığım periyottan sonra ekip arkadaşlarıma ‘Bakın o da Trezeguet’ye benziyor.’ demişti. Zira saç traşım da ona benzeriydi, onun üzere kesiyordum. Trezeguet ismi o denli kaldı. Bugüne kadar da ismim değişip Trezeguet oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.