Terörist Volkan Bora kim?

Terörist Volkan Bora kim?

Koçero kod adlı PKK’lı terörist Volkan Borar. 29 Nisan 2017 tarihinde Adıyaman merkez Çamyurdu köyü kırsalında etkisiz hale getirilmişti.
Son olarak HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile çekilmiş fotoğrafları kamuoyuna yansıdı.

İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgiye göre terörist volkan bora 2008 yılında terör örgütüne katıldı. 2009 yılında da örgütün kırsal alanına katılan bora etkisiz hale getirildiği 2017 yılına kadar sırasıyla, sözde Botan Saha Gabar cephesi, sözde Amanos sahası ve Adıyaman kırsalında faaliyet yürüttü.

Bora, istihbarat verilerine göre 2016 yılı yaz aylarında Kahramanmaraş ve Adıyaman kırsalında jandarma ve polis karakollarına eylem yapmayı amaçladı, bu nedenle o bölgelerdeki karakolları görüntüledi. 2016’da Tunceli’de gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen örgüt mensuplarının üzerlerinden çıkan dokümanlarda da adının geçtiği tespit edildi.

Koçero kod adlı Volkan Bora’nın ismi, çeşitli tarihlerde yakalanan pkk’lı teröristlerin ifadelerinde de sıkça yer aldı. Buna göre bir terörist Bora’nın 2015 yılında Suriye’de sözde Kobani cephe komutanı olarak faaliyet yürüttüğünü, bir diğeri 2016’da Adıyaman merkez ilçeye bağlı Uzunköy’de verici direğinin kundaklamasını gerçekleştiren örgüt mensupları arasında bulunduğunu itiraf etti.

Yakalanan başka bir terörist de, 2013 yılında silah eğitimi aldığı dönemde Bozkır’ın eğitimin 1. Derece sorumlusu olduğunu anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.