Sarıyer’de, eltisini damağından vuran eltiye 18 yıl mahpus istemi

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Çayırbaşı Mahallesi’nde, 5 Mayıs 2022’de Ece Erdoğan (39) isimli bayan, nişanlısının yengesi Sevtap Gülünbülbülü (26) tarafından ağzından vuruldu.

Olaya ait, Sevtap Gülünbülbülü hakkında, 18 yıla kadar mahpus talebi ile iddianame düzenlendi.

DHA’nın haberine nazaran; Ece Erdoğan’ın nişanlısına ilişkin silahı kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü’nde görünce geri almak istediği, ortalarında arbede yaşandığı iddianamede yer aldı.

Sevtap Gülünbülbülü’nün yanındaki ikinci silahla ateş ederek Ece Erdoğan’ı yaraladığı söz edildi.

Mermi çıkış deliği bulunamadı

Ece Erdoğan’ın ağız içinden aldığı mermiyle damağından yaralandığı, mermi çıkış deliği bulunmadığı, isimli raporda sinüs kırığına neden olan yaralanmanın hayati tehlike oluşturmadığı lakin, hayati işlevlere tesirinin ağır olduğu vurgulandı.

Suç aletini çalılık alana attı

Olay sonrası şüphelinin olay yerinden kaçtığı, cürümde kullandığı silahı da çalılık bir alana attığı, öteki silahı ise olay yerinde düşürdüğü belirtildi. Kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü’nün birebir gün polis tarafından yakalandığı belirtildi.

Alkollü formda havaya ateş etti

İddianamede, yaralama olayından evvel Ece Erdoğan’ın nişanlısı Sercan Gülünbülbülü’nün kendisine ilişkin silahla, alkollü biçimde mahallede havaya ateş ettiği, sonrasında silahın Sevtap’a geçtiğinin anlaşıldığı aktarıldı. Sercan Gülünbülbülü hakkında ‘Genel güvenliğin taammüden tehlikeye sokulması’ cürmünden farklı bir soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

‘Öldürmeye elverişli bir eylem’

İddianamede, Ece Erdoğan’ın baş bölgesi üzere hayati bir bölgeden yaralandığı, merminin damak bölgesine girdiği dikkate alındığında, her ne kadar isimli tıp raporunda hayati tehlike bulunmadığı belirtilse de, aksiyonun öldürmeye elverişli bir aksiyon olduğu konusunda tereddüt bulunmadığı tabir edildi.

Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak

İddianamede, kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü’nün taammüden öldürmeye teşebbüs hatasından 9 yıldan 15 yıla kadar, ruhsatsız silah taşımak cürmünden da 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası talep edildi. Kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.