Kuruluş Osman 117.bölüm fragmanı: ”İşte sonunuz böyle olacak!” Osman yargı dağıtıyor

Kuruluş Osman 117.bölüm fragmanında, ‘’Gün gaza günüdür, gün yiğitlik günüdür, gün şehadet günüdür!’’ deyip harekete geçen Osman Bey varını yoğunu ortaya koyar.

Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanında Malhun Hatun, evladını zehirleyen kişinin peşine düşer. Bu işin arkasında kimin olduğunu öğrendiğinde ise adeta beyninden vurulmuşa döner.

Gazanın da zaferin de kendisinin olduğunun altını çizen Osman Bey’in, ‘’İşte cenk, işte meydan!’ çıkışı heyecanı ikiye katlar. Öte yandan Osman Bey’e kini ve nefreti bitmek bilmeyen ve toprakları kan gölüne çevirmek isteyen Nayman tehlike saçmaya hız kesmeden devam eder.

Nayman’ın gelişiyle uçlar yangın yerine dönmüştür. Nayman vergi istemektedir. Vergi verilmesine karşı olan Osman Bey ne yapacaktır? Nayman’a karşı bir ordu kurulmasını söyleyen Osman Bey, kurulacak orduya kendisi kumandanlık edecektir. İsmihan Sultan ve Beyler buna sıcak bakmazlar. Aralarındaki gerilim nasıl sonuçlanacaktır?

Nayman, Kayı Obası’na gelir. Osman Bey’le yüzleşen Nayman’ın niyeti nedir? Osman Bey Nayman’a karşı olan kararlı tavrını sürdürecektir. Fakat aklında herkesi şaşırtacak bir yol vardır. Osman Bey’in Nayman’a karşı planı ne olacaktır?

Frigg, Bala Hatun’ların eline geçmiştir. Frigg’in yakalanması İsmihan Sultan’ı da Bengi Hatun’u da çok endişelendirir. Frigg asla konuşmamalıdır. Frigg bildiklerini söylerse Kayı’larla iplerin tamamen kopacağını bilirler. Frigg’in konuşmaması için Bengi Hatun ve İsmihan Sultan ne yapacaktır?

Osman Bey bir yandan Nayman’a karşı oyununu sürdürürken öte yandan da Yenişehir’i yeniden Kayı yurdu haline getirmeyi düşünür. Bunun için Malhun Hatun ve Bala Hatun’u vazifelendirir. Hatunlar, Yenişehir’i nasıl ele geçireceklerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir