Kadıköy’deki dişçi cinayeti zanlısının sözü ortaya çıktı: ‘Olay hırsızlık üzere görünsün diye çantasını aldım’

Diş Tabibi Şeyma Biran (64), 3 gün evvel Caferağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi’ndeki muayenehanesinde bıçakla öldürülmüş halde bulunmuştu. Olayın akabinde çalışma başlatan polis, etraftaki güvenlik kameralarını tek tek inceledi.

İncelenen imajlarda bir kişinin 20 Mayıs günü saat 16.36’da binadan çıktıktan sonra koşarak süratle uzaklaştığı görüldü. Kimliği tespit edilen kuşkulu Z.E. Kadıköy’deki meskeninde gözaltına alındı. Olayda yer aldığı tespit edilen kuşkulu A.A.’da savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

‘OLAYDAN SONRA VİCDAN AZABI ÇEKTİM’

Tedavinin akabinde kamp yapmaya gideceğini ve o gün bir avcılık mağazasından aldığı bıçağı sırt çantasına koyduğunu söyleyen Z.E. tıpkı gün öğlenden sonra tekrar muayenehaneye gittiğini söyledi.

Kuşkulu Z.E.’nin sözünde “Konuşurken kendimi kaybettim, bıçağı sapladım. Kendime geldiğimde ölmüştü” dediği öğrenildi. Z.E. emniyetteki sözünde “Olay hırsızlık üzere görünsün diye maktulün çantasını aldım. Olaydan sonra vicdan azabı çektim” halinde beyanda bulundu.

2 ŞÜPHELİNİN TUTUKLANMASI İSTENDİ

Cinayet soruşturması kapsamında savcılık talimatıyla gözaltına alınan A.A. ile birlikte katil zanlısı Z.E. de emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Z. Tecelli Akbulut, kuşkulu Z.E.’yi “Tasarlayarak taammüden öldürme” hatasından, kuşkulu A.A.’yı ise “Suç kanıtlarını gizleme” hatasından tutuklama talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Şüphelilerin hakimlikteki süreçleri ise devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.