Fenerbahçe’den hücumla ilgili açıklama

Fenerbahçe, Osmangazi Köprüsü’nde hücuma uğrayan sarı-lacivertli taraftarlar için geçmiş olsun bildirisi yayımladı ve olayın takipçisi olacağını açıkladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, bugün oynanacak olan Fatih Karagümrük maçı için Edremit’ten yola çıkan ve Osmangazi Köprüsü’nde taarruza uğrayan taraftarları için resmi internet sitesinden bir bildiri yayımladı.

Bildiride şu tabirlere yer verildi:

“Futbol Grubumuzun bugün stadımızda oynayacağı Fatih Karagümrük maçını izlemek için Edremit’ten yola çıkan Fenerbahçe taraftarını taşıyan Edremit Derneğimizin otobüsüne, Osmangazi Köprüsü’nde Trabzonspor formalı bireyler tarafından bıçaklı, sopalı bir atak gerçekleşmiştir. Otobüste bulunan, bu taarruza maruz kalan tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İçerisinde bayan ve çocuk taraftarlarımızı da taşıyan otobüsün camlarını kıran, otobüsün içine kadar girerek yangın tüpü sıkan taraftar görünümlü saldırganları kınıyor; gereken cezayı almaları için Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu hususun takibinde olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.