Düzce’de sele kapılan operatörün, cansız vücuduna ulaşıldı

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde yaşanan sel felaketinde çalışma yapan kepçe operatörü Okan Bayrak, köprünün bir tarafının çökmesiyle kepçe ile birlikte suya kapıldı.

AFAD gruplarının yanı sıra JAK, İHH, itfaiye grupları, Jandarma Arama köpekleri, AFAD Drone grubu jandarma arama helikopteri ve Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polisler hem dere yatağında hem Melen Çayı boyunca hummalı bir formda arama çalışmaları yürüttü.

Sele kapıldığı bölgedeki su, tahliye edildi

Bölgede UMKE grupları ve ambulans hazır bekletildi. Operatörün kepçeyle sele kapıldığı mevkideki su, pompalarla tahliye edildi.

AA’nın haberine nazaran; yaklaşık 400 kişilik takım, Melen Çayı ve etrafında süren ağır çalışmalar sonucunda Yayakbaşı köyü mevkisinde suyun içinde bir cansız bir vücut buldu.

Yapılan incelemelerle, cesedin 9 gün evvel sele kapılan Okan Bayrak’a ilişkin olduğu doğrulandı.

“Cesede ulaşıldı”

Düzce Valisi Cevdet Atay, Yayakbaşı köyünden gelen Melen Çayı’nda bir ceset olduğu istikametindeki ihbarı değerlendirdiklerini belirterek, “Cesede ulaşıldı. Baba cesedin oğluna ilişkin olduğunu söyledi. Şu anda babasının verdiği bilgi dahilinde operatöre ulaştık. Savcımız inceleyecek. Melen Çayı’nda kaybolduğu yerden yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta cenaze bulundu.” ifadelerini kullandı.

Dere yatağında tarama çalışması yürüten takımlar, daha evvel Bayrak’ın kullandığı iş makinesini ve ayakkabısını bulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.