Diyanet Başkanı’ndan Kadir Gecesi mesajı

İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bu gece vesilesiyle her mümin tefekkürle hayatını muhasebe etmeli, hata ve günahları için, samimi bir pişmanlıkla tevbe ve istiğfar etmelidir” dedi.

ANKARA (İGFA) – Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kadir Gecesi vesilesiyle mesaj yayımladı. Erbaş mesajında, her müminin tefekkürle hayatını muhasebe etmesi, hata ve günahları için samimi bir pişmanlıkla tövbe ve istiğfar etmesi gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Erbaş, mesajında, “Bu gece vesilesiyle her mümin tefekkürle hayatını muhasebe etmeli, hata ve günahları için, samimi bir pişmanlıkla tevbe ve istiğfar etmelidir. Mümine yakışmayacak tüm hal ve tavırlardan uzak kalmaya azmetmelidir. Yeryüzünde kin ve nefretin, acı ve ızdırabın, şiddet ve savaşın bitmesi için çok dua etmeli ve gayrete yönelmelidir. Onurlu ve güvenli bir hayatın, adil ve huzurlu bir dünyanın ancak İslam’ın hakikatleri ile mümkün olacağının farkında olarak Kur’an-ı Kerim’in adalet, ahlak ve merhamet gibi evrensel ilke ve değerlerinin yeryüzüyle buluşturulması için daha çok çaba göstermelidir. Bizleri her daim hayra, iyiliğe, kardeşliğe çağıran yüce Allah’a gönülden itaat ederek O’nun belirlediği hayat çizgilerine azami derecede riayet etmelidir” ifadelerini kullandı.

Tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik eden Erbaş, “Yüce Mevla’mızdan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.