Beşiktaş’ta sakat futbolcuların son durumları

Beşiktaş Sıhhat Heyeti Lideri Tekin Kerem İdeal, kadroda sakatlığı bulunan 5 futbolcu hakkında ayrıntılı bilgilendirme yaptı.

Beşiktaş Sıhhat Heyeti Lideri Tekin Kerem İdeal, siyah-beyazlıların Avusturya kampında sakat futbolcularla ilgili son durumları paylaştı.

Romain Saiss’a tam olarak uygunlaşması ve sağlam bir halde oynaması için güçlendirme programı uyguladıklarını söyleyen Kerem İdeal, Emirhan İlkhan’ın teneffüs yolu enfeksiyonundan ötürü farklı antrenman yapmasına karşın yapılan ölçümlerde performansının çok uygun olduğunu belirtti.

Tekin Kerem Ülkü’nün yaptığı açıklamalara nazaran sakat oyuncuların son durumları şu formda:

Romain Saiss: “Bireysel antrenörlerimizle günde iki egzersiz yapıyor, fizyoterapistlerimizle de çalışıyor. Oteldeki havuzda ve fitness salonunda daima güçlendirme çalışmaları gerçekleştiriyor. Yoğurdu üfleyerek yemek istiyoruz. İspanya’da grupla adaptasyonu sağlamak istiyoruz. Mental olarak sıkı bir oyuncu, ufak şeylerden şikayetçi olan biri değil, şu an oyna dersek oynar fakat biz ağrıyla oynamasını istemiyoruz. Dönem içinde devamlılığı daha yeterli olsun istiyoruz.”

Josef De Souza: ”Önemli olmayan bir menisküs derdi tespit ettik.İlk maçtan sonra dizinde kahır oldu. Görüntüleme yaptık ve menisküsünde hafif bir sorun tespit ettik. Menisküs eşittir ameliyat üzere bir algı var fakat menisküs ameliyatı gerektiren bir durumu yok. Çağdaş ortopedide menisküsü almak tercih edilmiyor. Belirli tedavileri yapmamız gerekiyor. Gün gün muayene ederek dizindeki tepkinin sönmesini bekliyoruz. Ona nazaran yanlışsız vakitte eski egzersiz temposunda denemek istiyoruz.”

Atiba Hutchinson: “Ayak bileğinde hafif ağrı var. Bilek kemiklerinden birinde hafif bir ödemi var. Kemik ödeminin en değerli tedavisi yükü ayarlamak. Yükü bir mühlet kısıtlamamız gerekiyor. İdmanda ağrıyı arttırmak yerine havuz antrenmanları, yer çekimini ortadan kaldıran çeşitli aygıtlarla koşturup kondisyon düzeyini müdafaayı amaçlıyoruz. Yarın çok değerli bir maç olsa oynayabilecek durumda.”

Mert Günok: ”Ağır ameliyatlar geçirdi ve durumu uygun gidiyor. Tıpkı anda üç ameliyat geçirdi dizinden. Hafif bir süreç değildi. Ön çapraz sakatlıkları sonrası süratli geri dönüşlerde tekrar sakatlık yaşama ihtimali oluyor, lakin 8-9 ay sonra dönenlerde bu ihtimal yüzde 1’e düşüyor. Dikkatli gidiyoruz.”

Emirhan İlkhan: ”Üst teneffüs yolunda enfeksiyon olduğu için kadrodan başka çalışıyor. Kovid de olsa diğer bir üst teneffüs yolu enfeksiyonu da olsa bulaşmaması için gruba entegre etmek istemiyoruz. Diğer birine bulaşırsa oyuncu performansını etkiliyor. O yüzden başka egzersiz yaptırıyoruz. Emirhan’ın durumu kadrodan farklı değil. Gps’lerle denetim yapıyoruz, sonuçlar çok güzel, ekiple birebir düzeyde. Düzgün olduğunu hissettiğimiz anda grupla birlikte çalışmasına müsaade vereceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.