Abdullah Avcı’ya fahri doktora unvanı verildi

Trabzon Üniversitesinin 4. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde merasim düzenlendi. Vali İsmail Ustaoğlu, merasimde, Trabzon’un ülkenin üniversiteleşmesinde çok değerli bir kent olduğunu söyledi.

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Avcı ise Trabzon’a geldiğinde birinci olarak Özkan Sümer ile görüştüğünü belirterek, “Geldiğimde Trabzonspor Müzesini gezerken ‘Tarihte yer almak istiyorum’ demiştim. Allah nasip etti. Trabzon’a geldiğim birinci gün Özkan hoca beni aradı. Beni daha evvel 2 sefer Trabzonspor’a istemişti hoca olarak, ‘Bize kısmet olmadı. Artık oldu, inşallah güzel olacak’ dedi. Allah toprağını bol etsin.” tabirini kullandı.

Trabzonspor’un eski teknik yöneticilerinden Ahmet Suat Özyazıcı’yı 2 defa konutunda ziyaret ettiğini aktaran Avcı, “Kupayı aldığımız birinci gün planım vardı, aileyle paylaşmıştım. Kupa merasimine tekerlekli sandalyesi ile kasketini de takarak onu çıkartmak istedim. Sahne çok yüksek olunca ve erkenden uyuduğunu öğrenince bunu gerçekleştiremedim.” diye konuştu.

Abdullah Avcı, Trabzonspor şampiyon olduktan sonra kendisini arayarak tebrik eden birinci ismin Şenol Güneş olduğunu da kelamlarına ekledi.

4. kuruluş yıl dönümü kutlayan Trabzon Üniversitesi, eski Trabzonspor teknik yöneticilerinden Ahmet Suat Özyazıcı ve Şenol Güneş ile teknik yönetici Abdullah Avcı’ya fahri doktora unvanı, Trabzonspor’un efsane ismi merhum Özkan Sümer ve Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu’na ise üstün muvaffakiyet dokümanı verildi.

Kulüp Lideri Ağaoğlu’nun evrakı Lider Yardımcısı Zeyyat Kafkas’a, merhum Sümer’in dokümanı ise kızı Elif Sümer’e teslim edildi. Ahmet Suat Özyazıcı’ya evrakının rahatsızlığı nedeniyle meskeninde, Şenol Güneş’e ise ileri tarihte teslim edileceği belirtildi.

Merasime, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Trabzon Bölge Adliyesi Lideri Hasan Küçükosman, Akçaabat Belediye Lideri Osman Nuri Ekim de katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.