98 yaşındaki milyarder: ”Kriptoya yatırım yapmak neredeyse delilik”

Kripto para endüstrisi katlanarak büyümesine rağmen, dijital varlıklar geleneksel paraya bir alternatif olarak giderek daha popüler hale geliyor ve dünya çapındaki hükümetler ve finans kurumları bunları operasyonlarına dahil etmenin yollarını arıyor, ancak eleştirmenler de eksik olmuyor!

98 yaşındaki milyarder: ”Kriptoya yatırım yapmak neredeyse delilik”

Kripto piyasası eleştirilerden kendini alamıyor. Bunlardan biri Berkshire Hathaway başkan yardımcısı ve uzun süredir Warren Buffett işbirlikçisi olan Charlie Munger olarak karşımıza çıkıyor. Munger, 12 Temmuz’da Australian Financial Review ile yaptığı bir röportajda kripto paralara karşı nefretini yineledi.

Mülakatta yatırım ipuçlarını tartışan Munger, yatırımcıların kriptoya “asla dokunmaması” gerektiğini, bunun yerine enflasyon artışının ötesine bakmaları ve hem fosil yakıtları hem de yenilenebilir enerjiyi desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Gerekçesini şu sözlerle açıkladı:

“Kripto hiçbir şekilde yatırım aracı değildir. Bu şeyleri satın almayı veya takas etmeyi neredeyse delilik olarak görüyorum.”

‘Kripto satın almak çılgınlık, kripto satmak kötü’

98 yaşındaki milyardere göre, endüstri değersiz dijital paralar satan kötü aktörlerle doluydu ve kripto satın alan veya satan herkesin mevcut para sistemini baltaladığını da sözlerine ekledi.

“Bence bu şeyleri satan herkes ya hayal görüyor ya da kötü. Dünyanın ulusal para birimlerinin altını oymakla ilgilenmiyorum”

Munger, Kriptoya odaklanmak yerine, gerçek işletmelerin parçaları oldukları için üstün bir yatırım olarak gördüğü hisse senetlerine yatırım yapmayı önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.