2022 Öğrenci affı çıktı mı, ne vakit çıkacak? Lisans, yüksek lisans ve doktora…

Çeşitli nedenlerle eğitim-öğretim hakkı sona eren üniversite öğrencileri için lisans ve yüksek lisans seviyesinde af çalışması başlatıldı.

En son 2018 yılında çıkartılan öğrenci affı, 2022 yılında da gündeme geldi.

YÖK öğrenci affına yönelik çalışmalarına devam ederken milyonlarca üniversite öğrencisi, öğrenci affı ne vakit çıkacak merak ediyor.

Af sayesinde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını bitirmeden bırakan vatandaşlar, tekrardan üniversiteye dönebilecek.

Peki öğrenci affı nedir, ne vakit çıkacak? Öğrenci affı kimleri kapsayacak, koşulları neler? İşte 2022 öğrenci affı ayrıntıları…

2022 öğrenci affı ne vakit çıkacak?

Yükseköğretim Heyeti (YÖK) Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, öğrenci affına ait, “Bu bahiste bizden beklenen her türlü bilgiyi ve bilgiyi Meclis’imizle paylaşacağız. Genel affın Meclis’in iradesiyle yakında gündeme geleceğini sizlerle paylaşabilirim.” dedi.

Temmuz ayında ayrıntıların netleşmesi bekleniyor.

Öğrenci affı kuralları 2022

2022 yılında plananan öğrenci affına dair kurallar şimdi açıklanmadı.

2018 yılında yapılan öğrenci affından yararlanmak isteyen öğrencilerin askerlik misyonu, zorlayıcı sebepler ve sıhhat nedenleri dışında 18/09/2018 tarihine kadar ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna başvurmaları kuraldı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.